מאמרים

שימור דם טבורי – תורמים לבריאותו של הילד עוד בלידה - חלק שני

גזע ודם טבורי עדיין רחוק מסיומו, וכך גם תהליך גילוי כל היישומים המועילים האפשריים מתאים אלו, כבר כיום ישנם הרבה מאוד יישומים חשובים מאוד לתאי גזע המופקים מדם טבורי. תאים אלו מסייעים רבות בריפוי מסוגים שונים של מחלות דם, כמו גם בעיות רפואיות קשות נוספות. קרא עוד על קלנועיות. השימוש בתאי הגזע הנמצאים בדם הטבורי של אדם כלשהו (הדם אשר הופק מחבל הטבור במהלך לידתו) מסייע למדענים ורופאים כבר כיום לרפא את אותו אדם, במקרה וחס וחלילה חלה במחלות מסוימות.

לכן, שימור דם טבורי בעת הלידה בעצם מעניק לילד שלכם אשר זה עתה נולד, יתרונות מסוימים ורבים בהמשך דרכו בחיים. בעוד עשר, עשרים או ארבעים שנים מהיום, במידה וחס וחלילה הוא יחלה במחלה מסוימת, יתכן כי הדם הטבורי ששמרנו בעת הלידה שלו זה מה שיציל אותו ויסייע לו להבריא, בעוד לרפואה המודרנית אין בהכרח פתרון חלופי מוצלח אחר לבעיה זו.

שימור דם טבורי נעשה כאמור מיד לאחר הלידה, וגופים רבים ושונים מציעים כיום שירות רפואי זה. יותר ויותר אנשים מתחילים להיחשף לנושא זה, ומבקשים לשמר את הדם הטבורי בעת הלידה של בנם או ביתם.

נראה כי היישומים הקיימים כיום לדם טבורי ותאי גזע הם רק חלק קטן ביותר ממכלול היישומים האפשריים, אשר וודאי יתגלו במהלך השנים האחרונות במקביל להתקדמותו של המחקר בתחום. מעניין יהיה לראות אילו עוד מחלות ובעיות רפואיות יסייעו תאי הגזע והדם הטבורי לפתור...

חזרה לחלק ראשון